Nová přístavba a daně

Vytvořeno | 30 května, 2016

A částečná likvidace

Jak je to se zůstatkovou cenou?

Pokud dotaz míří k následující situaci:

  • Realizuje se nová přístavba s tím, že část „staré“ budovy se zlikviduje…, je daňové řešení jednoduché.

Zůstatková cena

Nelze ji odúčtovat do nákladů.


Stává se součástí pořizovací ceny nové stavby – nebo případně technického zhodnocení. Nejedná se o opravy.


Daňový režim

Je upraven v § 24/2 ZDP, opravdu nelze uznat v tomto případě jednorázový provozní náklad, daňovou zůstatkovou cenu, je-li současně „budován“ nový objekt.

Nezapomeňte při zvýšení původní ceny, že připočítáváte pro daně jen a jen daňovou zůstatkovou cenu, nikoliv účetní zůstatkovou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *