Nová účetní pravidla

Vytvořeno | 17 dubna, 2014

Změnily se podmínky pro technické zhodnocení?

Novely 2014

Ano, máte správné informace. Změn je několik.

Od letošního roku již neplatí, že účetnictví automaticky přebírá podmínky pro určení, co je technickým zhodnocením, ze Zákona o daních z příjmů.

Vyhláška

Nahlédneme-li do § 47 Vyhlášky, zjistíme, že je na rozhodnutí vedení účetní jednotky, co se bude považovat za technické zhodnocení.


Změníte-li pravidla, například pro rok 2014 upravíte finanční kritérium pro technické zhodnocení, nezapomeňte tuto skutečnost uvést do přílohy k závěrce.

A samozřejmě máme aktualizovat účetní směrnice.


Technické zhodnocení vs. Opravy

Připomínáme, že v citovaném paragrafu Vyhlášky je stále velmi důležitá definice, co je opravou

Ne vše je totiž skutečně technickým zhodnocením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *