Nové výhody ve mzdě za červen?

By | 7 července, 2017

Reagujeme krátce na dotaz na blogu k novele zákona o daních z příjmů.

Můžeme již za červen využít nové daňové zvýhodnění?

Pravdou je, že novela ZDP je účinná od 1. 7 2017, ale řada ustanovení „platí“ za celý kalendářní rok, tj. od 1. ledna 2017! 🙂

Daňové zvýhodnění

Daňové zvýhodnění poskytované podle § 35c a 35d Zákona o daních z příjmů je vyšší:

  • u druhého vyživovaného dítěte o 200 Kč, z částky 1 417 Kč na 1 617 Kč,
  • na třetí a každé další vyživované dítě o 300 Kč, z částky 1 717 Kč na 2 017 Kč.

ALE nové vyšší hodnoty můžeme poprvé použít až za kalendářní měsíc červenec 2017.


Nárok za celý kalendářní rok 2017

Nepropadá Vám a využijete výhodu prostřednictvím ročního zúčtování záloh nebo daňového přiznání. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.