Novela DPH a směnná smlouva

By | 14 srpna, 2019

Navazujeme na předchozí článek a aktuální dotaz. 🙂


Zjednodušeně:

  • Jaké povinnosti má plátce, který realizoval méně typickou operaci, směnu nemovitých věcí?

Řešení:

Ze zadání dovozujeme, že SRO uskutečnilo zdanitelné plnění, nikoliv plnění osvobozené od daně. Postupuje proto následujícím způsobem:

  • Vystaví daňový doklad viz § 28/1/a ZDPH.
  • Den uskutečnění zdanitelného plnění se stanoví podle § 21/2 ZDPH.

Naše RADA

Nezapomeňte na novelu zákona o dani z přidané hodnoty

  • Základ daně je podle aktualizovaného § 36/6/c! 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.