Opravné položky v letošní závěrce

Vytvořeno | 3 prosince, 2014

Jaká pravidla platí?

Zákon o rezervách

Možná jsme Vás trochu zmátli informací o zajímavém bodu přechodných ustanovení, které opravují původní nesprávnou tvrdou podmínku § 2 Zákona o rezervách („ZoR“).

Jak jsme Vás již informovali, zpětně pro letošní rok platí, že nově není zakázána tvorba daňové (zákonné) opravné položky, pokud se jedná o pohledávku zaúčtovanou souvztažně mínusem do nákladů nebo jen v rozvaze.

Staronový § 8a

ALE podle přechodných ustanovení z minulé novely (Zákonného opatření) a aktuální novely ZoR dovozujeme, že v účetní závěrce zpracovávané k 31. 12. 2014 použijeme „staré“ znění Zákona o rezervách (účinné do 31. 12. 2013).

🙂

To má své výhody, protože můžeme tvořit opravné položky již po splatnosti šest kalendářních měsíců.

Nová – jiné příjemné pravidlo – se totiž týká „nových“ pohledávek po splatnosti osmnáct kalendářních měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *