Osvobozené prodeje podílů a novela ZDP

By | 12 října, 2017

Na aktuální dotaz, který se týká podmínek pro danění prodeje obchodního podílu, máme rychlou a příjemnou odpověď.

Co je nového?

Novela zákona o daních z příjmů přinesla v této oblasti pro fyzické osoby jen pozitivní úpravy. Proto platí, jak jsme již několikrát informovali:

  • Osvobození od daně s časovým pětiletým testem. 🙂

Plánujete-li ukončit majetkovou účast, zvažte, kdy je to vhodné, abyste na dani z příjmů ušetřili.


Krátce se ještě zmíníme o novele zákona o daních z příjmů.

Podmínky pro osvobození uvádí § 4/1/s ZDP, Doplnění je rozumné, jedná se o problematiku zůstavitele:

  • „nebo o dobu, po kterou byl tento podíl prokazatelně ve vlastnictví zůstavitele, v případě, že jde o úplatný převod podílu nabytého děděním od zůstavitele, který byl příbuzným v řadě přímé nebo manželem“

A dále o případy zvýšení nabývací ceny peněžním plněním ve prospěch vlastního kapitálu (doplněno slůvko „nepeněžní“).

3 thoughts on “Osvobozené prodeje podílů a novela ZDP

  1. Dotaz na BLOGu Post author

    Prosíme o další doplnění k možnosti optimalizací při prodeji podílů fyzickou osobou.

    Reply
  2. ADKA Post author

    Děkujeme za dotaz, další informace zveřejníme ještě tento týden.

    Reply
  3. Pan Mauric

    Nakoupil jsem podíl v zahraniční společnosti ve formě akcií v červenci 2013. Ve společnosti jsem byl zároveň jednatelem. V roce 2017 v říjnu jsem prodal svůj podíl. Ze smlouvy vyplývá, že si bude každý účastník danit ve sve zemi. Příjem z prodeje přesáhl 100 tisíc korun. Rád bych věděl podle jakého paragrafu zdanit? Zdá musím či je možno uplatnit osvobození od daní. Děkuji.
    ADKA:
    Děkujeme za dotaz, odpověď uveřejníme příští úterý.

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.