Osvobozený prodej akcií

Vytvořeno | 10 června, 2014

Mohu prodat akcie bez zdanění?

Fyzická osoba

Dotaz je od poplatníka daně z příjmů fyzických osob, který nepodniká.

🙂

Nejde tedy o prodej „aktiv“ z obchodního majetku, což je velmi podstatné pro případné osvobození od daně.

Časové testy

Testuje se pro daň z příjmů, jak dlouho fyzická osoba akcie vlastnila.


V tomto případě jde o „nové“ akcie, pořízené v lednu letošního roku, proto lze takový prodej osvobodit od daně až po třech letech od nabytí.


🙂

Existuje ještě jedna zcela výjimečná možnost, a to osvobození „hrubého“ příjmu z prodeje akcií – cenných papírů podle § 10 ZDP, pokud v letošním roce nebude příjem vyšší než 100 000 Kč. Je zde prostor pro optimalizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *