Oznámení příjmů plynoucích do zahraničí

Vytvořeno | 26 července, 2019

Novela zákona o daních z příjmů přinesla úpravy v § 38da.

Co je nového?

Informovat se musí také o příjmech, které sice podléhají srážkové dani, přestože jsou od daně osvobozeny (nejčastěji jsou vyjmuty ze zdanění v ČR podle smlouvy o zamezení dvojímu zdanění).


„Nový“ tiskopis

Na změnu přijatou novelou zákona reagovala správa daní novým tiskopisem, vzor č. 15.


Naše RADA

Zkontrolujte si, jestli skutečně nemáte povinnost odevzdat výše uvedené oznámení! 🙃


Viz výše, mohou to být například dividendy pro daňového nerezidenta, i když se v tuzemsku nedaní.


Nezapomeňte případně toto oznámení zaslat elektronicky (povinnost pro všechny subjekty podávající daňová tvrzení elektronicky).

Jeden komentář k “Oznámení příjmů plynoucích do zahraničí

  1. Paní Milena Post author

    Paní Milena
    Dobrý den, naše společnost si pronajímá formou operativního leasingu dopravní prostředky (nákladní automobily) od pronajímatele, zahraniční leasingové společnosti, která je registrovaná v Německu. Tento pronajímatel je čistě zahraniční společnost, která nemá v ČR žádnou provozovnu nebo dceřinou společnost.

    Tyto nákladní automobily jezdí po celé Evropě. V České republice odjezdí ca 30 % z celkových ujetých kilometrů. Za pronajímatele tak měsíčně srážíme a odvádíme v České republice srážkovou daň (5% licenční poplatky), která je kalkulovaná z ceny za pronájem vozidla. S odkazem na ustanovení § 22 odst. 1 písm. g) bod 5 Zákona o dani z příjmu kalkulujeme srážkovou daň nikoliv z celkové ceny za pronájem automobilu, ale pouze z ponížené ceny, která odpovídá těm 30% odjetých v České republice.
    Dotaz: Je tento postup výpočtu daně správný? Je správné při výpočtu srážkové daně tu cenu za pronájem automobilu snížit na cenu, která odpovídá odjetým kilometrům v České republice a z té pak daň procentuálně vypočítat?
    ADKA
    Tomuto tématu se budeme věnovat zítra a pozítří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *