Poukazy patří do DPH?!

Vytvořeno | 15 srpna, 2019

Pro někoho se jedná možná o překvapivou novinku, ale je tomu tak! 🙃

Jde o nový § 15 a násl. zákona o DPH – můžeme citovat § 15a/1:

„Převod jednoúčelového poukazu se pro účely daně z přidané hodnoty považuje za dodání zboží nebo poskytnutí služby, na něž se poukaz vztahuje, uskutečněné osobou povinnou k dani, jejímž jménem je převod proveden.“

Informace GFŘ

Jedná se vskutku o komplikovanou záležitost, aktuálně je k dispozici Sdělení GFŘ, které má patnáct stránek (!).


Problém může vznikat u benefitů poskytovaných zaměstnancům! 🙃


Naše RADA

Máte-li jakékoliv nejasnosti, domluvte se s Vaším daňovým poradcem, který zná přesně detaily, jak se u Vás „poukazy“ využívají. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *