Povinnost podat DPFO

Vytvořeno | 13 února, 2013

Další nepříjemný daňový problém související s podáním DPFO

Roční zúčtování – ANO/NE?

Na toto téma jsme publikovali několik článků – příjemné roční zúčtování záloh, které opravdu nahrazuje daňové přiznání, není možné vždy využít.

Odpověď na jeden z mnoha dotazů je nepříjemná – pro tazatele.


Mám jen jeden pracovní poměr a skoro nepodnikám. Dokonce moje příjmy byly v roce 2013 minimální: 10 000 Kč, výdaje použiji paušálem, proto ani žádnou daň nebudu platit.

Využiji v plné míře slevy na dani. Proto jsem v pondělí požádala o roční zúčtování.

Je to v pořádku?


„Jiné příjmy“

Aby bylo možné využít roční zúčtování, nesmí být „jakékoliv“ ostatní příjmy větší než 6 000 Kč.

Existuje další omezení, podnikáme-li, vykážeme daňovou ztrátu, musíme podat daňové přiznání.

🙃

Zde se objevily souběžně dvě nesplněná kritéria pro roční zúčtování – je povinností podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Viz mimo jiné ustanovení § 38g ZDP.

Nepříjmná zpráva – ale tak tomu třináctého často bývá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *