Povinnost „udat“ se…

Vytvořeno | 17 března, 2017

Bohužel tomu tak je, Finanční správa pod vedením pana Babiše miluje udávání a pokutování. 🙃

Osvobozené příjmy a daně?

Máte-li osvobozené příjmy od daně, co to pro Vás znamená:

  • neplatíte žádnou daň,
  • neuvádíte tyto příjmy v daňovém přiznání,
  • proto také nemusíte z tohoto důvodu podávat daňové přiznání.

🙂

Samé dobré zprávy…

ALE…

Jde-li o příjem vyšší než 5 000 000 Kč, musíte na Finanční úřad podat Hlášení. 🙃


Nebude-li podáno, následují obrovské sankce – to nás ani nemůže překvapit.


Finanční správa nabízí výklad k této problematice v Pokynu D-28, ale řada příjmů by se hlásit neměla, text Zákona o daních z příjmů, § 38v není přesný.

Uvedené potvrdilo jednání Komory daňových poradců s Finanční správou, i když se názory rozcházejí.


Proto Vám doporučujeme spíše Hlášení podat.


Nejste asi v pozici pana Babiše, pro kterého mápan  ředitel GFŘ slabost, jak se vyjádřil – volně citujeme „…nevím, co mám dělat…“, jde-li o kauzu jeho nadřízeného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *