Pozemek u FO

Vytvořeno | 4 září, 2014

Kdy je daňovým nákladem?

„Podnikatel“ podle § 7 ZDP

Předmětem dotazu není testování nákladů u tzv. Ostatních příjmů – tj. dílčího daňového základu podle § 10 ZDP, ale u „podnikatele“ – příjmů ze samostatné činnosti.

Pozemek

V Zákoně o daních z příjmů se objevil nový text u § 24/2/t, který způsobil velké pozdvižení.

🙃

Citujeme:

„Do výše příjmů z prodeje jednotlivého majetku… pořizovací cena pozemku u poplatníka fyzické osoby…“.


Pan Nováček podniká a má v obchodním majetku pozemek, prodá-li ho se ztrátou, neuznáme ji.


Usmívající se

Znovu se zaměříme na výše uvedenou citaci….


Prodá-li se ztrátou pozemek právnická osoba, jedná se o daňový náklad.


Novela 2014

Proč došlo k tomuto jinému pohledu, není zcela jasné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *