Pozemek u PO/FO

Vytvořeno | 2 listopadu, 2015

Je daňovým nákladem?

ANO

Není již nutné, aby při prodeji pozemků byla testována prodejní cena s pořizovací cenou prodávaného aktiva.

"Usmívající

Uznáváme pořizovací cenu pozemku jako daňový náklad, proto může být vykázána také ztráta.

Fyzické osoby

Pokud bychom ale řešili tento problém u podnikající fyzické osoby (§ 7 ZDP), v takovém případě ztrátu neuznáme.

Ostatní příjmy

Dodejme, že existuje další případ, jde-li o prodeje pozemků v dílčím daňovém základu § 10.

"Usmívající

Zde může fyzická osoba v rámci jednoho druhu příjmů (tj. třeba pozemků) sčítat plusy a mínusy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *