Příjmy FO v cizí měně v roce 2020

Vytvořeno | 4 února, 2021

Daň z příjmů se samozřejmě počítá v české měně, pokud poplatník obdržel příjmy v kalendářním roce 2020 v cizí měně, je povinen je přepočítat.

Jaký kurz?

Tyto otázky řeší zákon o daních z příjmů v § 38/1 ZDP.


Fyzické osoby zpravidla nevedou účetnictví, a tak aplikují tzv. jednotný kurz. 🙂


Příjmy ze zahraničí

Pro příjmy ze zahraničí platí § 38f ZDP, jde o otázky související s vyloučením dvojího zdanění.


S většinou zemí použijeme pravidla v uzavřených smlouvách o zamezení dvojímu zdanění, které jsou k dispozici na serveru FinS.


Naše RADA

Pro loňský rok  postupujeme při přepočtech podle aktuálního pokynu Finanční správy D-49.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *