Příjmy z nájmu FO a EET

Vytvořeno | 19 ledna, 2017

Musí se tato fyzická osoba registrovat k EET?

NE!

🙂 Tak příjemnou odpověď jste asi nečekali.

Je správná, pokud si v k textu dotazu doplníme „…podle § 9 ZDP…“.

Elektronická evidence tržeb a FO

Ze zákona o EET, konkrétně § 6/1/a je zřejmé, že musí jít o podnikání podle Zákona o daních z příjmů („ZDP“. To znamená, že platí následující příklad.


Pan Smutný má vyřízeno živnostenské oprávnění a pronajímá bytové i nebytové prostory, poskytuje související služby a příjem daní v § 7 ZDP.

Pan Šťastný má též příjmy z pronájmu, ale patří do dílčího daňového základu § 9 ZDP.


Jak je to s „jejich“ EET?

  • ANO* – pan Smutný…🙃
  • NE – pan Šťastný 🙂

Co znamená *?

Samozřejmě odpověď ANO se týká pouze hotovostních příjmů.

A den D pro pana Smutného – již jsme to řešili v předchozím článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *