Příjmy ze zahraničí

Vytvořeno | 27 června, 2013

Daňový poradce tvrdí, že musím zdanit všechny příjmy ze zahraničí.

Rezident

Předpokládáme, že Váš daňový poradce důkladně posoudil vaši osobní pozici a jste:

  • rezidentem České republiky, a pak
  • musíte zdanit v ČR své „celosvětové“ příjmy.

Zdanění?

Není vše tak horké, jak to vypadá!

Pravděpodobně – což je v dnešní době nejčastější situace – jste dosáhl příjmů ze závislé činnosti (= ze zaměstnání) v některém státě, s nímž má Česká republika uzavřenu smlouvu o zamezení dvojímu zdanění (Smlouva ZDZ).


Pan Nový má příjmy ze zahraničí, které byly též podle smlouvy o ZDZ v zemi zdroje zdaněny.

Použije však v České republice výhodné ustanovení § 38f ZDP a použije metodu zamezení dvojímu zdanění (Metoda ZDZ) vynětí – a tak „ke dvojímu zdanění“ ani nedojde.


Nemáme k dispozici potřebné podklady, proto doporučujeme vše řešit s daňovým poradcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *