Promíjení daně

Vytvořeno | 18 února, 2015

Lze někdy daň odpustit?

Aktualizovaný Pokyn GFŘ

Publikován byl názor daňové správy, ve kterém jsou zevrubně popsány možnosti související s individuálním promíjením příslušenstvím daně podle §§ 259 a násl. Daňového řádu, novelizovaného od 1. 1. 2015.

Plusem je snaha správy daní sjednotit přístup, tj. „…objektivizované rozhodování o žádostech o prominutí příslušenství daně…“.

🙃

Nahlédneme-li do tohoto nového Pokynu, zjistíme, že podmínky jsou poměrně tvrdé. Samozřejmě musí mít žádosti potřebné formální náležitosti.


Proto na úvodní otázku odpovídáme:

Ano, ale jde o složitý proces, běh na dlouhou trať a nutná bude součinnost kvalitních právníků a specializovaných daňových poradců.


Posuzování závazného poručení daňových nebo účetních předpisů, především však teoretického rozsahu prominutí (přes snahu procentně klasifikovat různé případy), bude komplikované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *