Roční zúčtování a hypotéka

Vytvořeno | 3 února, 2015

Nebo se musí podat daňové přiznání?

„Hypotéka“

Zaklínadlo pro mnohé, kteří musí každý měsíc počítat s výraznou částkou splátky hypotéky snižující jejich rodinný rozpočet… V našem případě neřešíme finanční situaci té které rodiny, ale optimalizaci základu daně u poplatníků daně z příjmů fyzických osob.

Na otázku v úvodu existuje velmi jednoduchá a příjemná odpověď.

NENÍ nutné podávat daňové přiznání, máte-li možnost využít nezdanitelnou částku základu daně úroky z hypotečních a jiných úvěrů podle § 15/3 a 4 Zákona o daních z příjmů.

Roční zúčtování

Jen nezapomeňte, že se termín pro předání podkladů k ročnímu zúčtování záloh blíží, měly by být k dispozici do poloviny února, resp. pondělí 16. 2.

Podmínky ZDP

Pravidla pro kalendářní rok 2014 se ve srovnání s rokem předchozím příliš nezměnila, samozřejmě se používají v ZDP nové pojmy související s NOZ.

2 komentářů k “Roční zúčtování a hypotéka

  1. Alžběta Kábeleová

    Dobrý den, prosím o radu, jak je to s odpočtem úroků z hypotéky. Pořídila jsem si nový byt na hypotéku a splňuji všechny zákonem stanovené podmínky k uplatnění nároku na odpočet. Zároveň jsem ale jednatelkou společnosti s.r.o. a chtěla bych si napsat sídlo na adresu bytu, který jsem si pořídila na hypotéku. Mám v tomto bytě jednu místnost jako kancelář. Budu si moc odpočítávat úroky z hypotéky i nadále, když bude na té samé adrese i sídlo společnosti a budu jednu místnost (kancelář) společnosti pronajímat? Děkuji za odpověď.

  2. jan.ambrož

    Zdravíme a děkujeme za dotaz. INFO k této problematice připravíme co nejdříve. Aktuálně řešíme několik dotazů ke Kontrolním hlášením aj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *