Ručitel a daňový náklad

Vytvořeno | 3 září, 2014

Když daň zaplatím za jiného, je uznána?

Daňový náklad

ANO, podle § 24/2/ch ZDP platí, že je uznána zaplacená daň ručitelem u:

Usmívající se

Předpokládáme, že použití správných nových pojmů podle NOZ vám nečiní problémy.

Jedná se o daň z nemovitostí a daň z převodu nemovitých věcí.

Jiné případy se týkají třeba zaplacené daně z příjmů a stále ještě v aktuálním znění ZDP uvedené „daně darovací“.

Podmínka zaplacení

V praxi se někdy přehlíží, že u ručitele je opravdu uznaným daňovým nákladem tato jiná daň jen v případě, je-li zaplacena.

Zamračený

Nezaměňujme však text § 23/2/ch ZDP s institutem ručení v DPH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *