Sankce za administrativní pochybení od pana B.

By | 7 července, 2014

Forma nad obsahem… Staré omyly nového ministra financí…

Hnutí ANO proti daňovým subjektům …!?

Překvapivá novinka se chystá v Daňovém řádu pro příští rok.

Ministr financí je pro mnohé synonymem úspěšného podnikatele. A očekávalo se, že bude dbát z pozice své funkce na zlepšení daňového systému.

🙃

Zatím je bohužel přístup jím vedeného úřadu zcela opačný.  Z předvolebních slibů zůstaly jen…

Místo aby se MF soustředilo na zjednodušení daní, zejména zákona o daních z příjmů, zvolilo jiný a likvidační přístup.

Novely 2015

Tvrdě se mají trestat nevýznamná administrativní opomenutí daňových subjektů, plátců daně a poplatníků.


Například zaplatíte včas daň z přidané hodnoty, ale daňové přiznání místo v elektronické podobě zašlete písemnou formou, automaticky zaplatíte sankci 2 000 Kč.


🙃

Nebo si představte, že tiskopis DP k DPH předáte osobně na podatelně – hned si můžete dojít do pokladny zaplatit výše uvedenou sankci

2 thoughts on “Sankce za administrativní pochybení od pana B.

 1. Laďka

  Ono ne až od příštího roku, ale už nyní.
  Pozdní přihláška k DPH, všechna plnění by byla a to jak sám FÚ uvedl v PDP, ale DPH bylo vyčísleno v základní sazbě (z Fa spadajících do inkriminovaného období – v řádu 1/4 milionu Kč), ale ani splátkový kalendář nebyl povolen. Takový přístup má tento stát k lidem, kteří žijí za své, nic od něho nechtějí. Nejenže platí odvody a daně, ale místo nějaké přiměřené pokuty nečestné výměry, přestože stát nepřišel ani o korunu – jednalo se o subdodávku pro plátce!
  Také pokud odešlete elektronicky,máte nadměrný odpočet a FÚ po víc jak měsíci zjistí, že nejde otevřít (těsně po podání šlo, až když chtěli částku odeslat, tak se to nezdařilo, po telefonátu tedy cca do 1/2 hod. bylo podáno znovu v listinné podobě na podatelnu) je vyměřeno penále z částky, kterou máte dostat! A to přesto, že v DŘ je jasně řeřeno (myslím v § 70), že za den podání se bere datum toho elektronického!
  Fakt není nad kvalitu našich zákonů.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.