Školení a daň z přidané hodnoty – místo plnění

By | 6 září, 2018

Název nenapovídá, že by měl být v této oblasti nějaký problém, protože školení se klasifikuje pro účely DPH jako poskytování služeb.

Koordinační výbor

Slíbili jsme Vám průběžné informace o složitějších daňových problémech. 🙂

Možná překvapivě se tato problematika projednávala na Koordinačním výboru KDP a příspěvek byl uzavřen, se shodou s daňovou správou, v listopadu loňského roku.

Vzdělávací služba?

ANO!

  • Místo plnění u těchto služeb se stanoví podle § 10b zákona o DPH.

NE?

  • Diskuse se zabývala otázkou, jestli se v některých případech nejedná o obecnou službu, pro kterou je klíčové pro určení místa plnění ustanovení § 9/1 ZDPH.

Rada

Pořádáte-li různá školení, nastudujte si vzorové případy, neboť v závěru je konstatováno, že:

  • některé se řeší podle obecných pravidel, tj. § 9/1 a
  • jiné podle § 10b zákona o DPH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.