Skutečná účinnost novel…

By | 3 května, 2017

Reagujeme na dotaz na BLOGu, protože termín schválení této poslední novely Zákona o daních z příjmů všem komplikuje život… 🙃

Jaký je rozdíl mezi Fyzickou a právnickou osobou?

ANO, opravdu existuje – naše včera uvedená informace je správná… 🙂

Právnická osoba musí vycházet z platného znění zákona o daních z příjmů k prvnímu dni svého zdaňovacího období.

To platí, neříká-li přechodné ustanovení „něco“ jiného.


To znamená, že většina poplatníků PO, kteří mají standardní účetní a zdaňovací období kalendářní rok, tuto novelu aplikují až v příštím roce.


Fyzická osoba má zdaňovací období kalendářní rok, a tak většina novinek je pro ni účinná již nyní.


Zaměstnavatel, ať už jde o právnickou nebo fyzickou osobu, samozřejmě při řešení danění podle § 6 Závislá činnost, respektuje „zdaňovací období“ kalendářní rok…


Paušální výdaje

Doplňujeme, že v letošním roce si může fyzická osoba vybrat při volbě paušálních výdajů mezi a) starým a b) novým zákonem… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.