Solidární daň

Vytvořeno | 19 srpna, 2014

Musím za letošní rok podat daňové přiznání kvůli solidární dani?

ANO

Na jednoduchý dotaz následuje krátká odpověď.

Pokud se poplatníkovi daně z příjmů fyzických osob stane, byť v jednom kalendářním měsíci, že splní parametry § 16a ZDP a dojde k 7% zvýšení daně, musí podat za kalendářní rok 2014 daňové přiznání.


Není možné, přestože takový poplatník nemá třeba žádné jiné příjmy, než příjmy od jednoho zaměstnavatele, využít výhodného ročního zúčtování záloh.


Alespoň jedna dobrá zpráva na závěr.

V uvedeném případě je velmi pravděpodobné, že poplatníkovi vznikne přeplatek na dani.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *