Spolek a snížení daní

Vytvořeno | 17 července, 2018

Krátký článek se týká vysvětlení jednoho dotazu k odčitatelné položce, která je zcela unikátní a nabízí snížení daní pro spolky. 🙂

Dotaz

  • Může si náš spolek, který se zabývá dobročinnou činností, uplatnit snížení základu daně o dar?

Řešení (1)

Odpověď je velmi jednoduchá:

  • Nemůže, viz poslední věta § 20/8 ZDP. 🙃

Řešení (2)

Máme ale pro Vás dobrou „letní“ zprávu:

  • Nahlédněte do § 20/7 ZDP a zjistíte, že si základ daně snížíte podstatně více o speciální odčitatelnou položku. 🙂

Poznámka

Předpokládáme, že se ve Vašem případě opravdu jedná o tzv. veřejně prospěšného poplatníka definovaného v § 17a zákona o daních z příjmů.

2 komentářů k “Spolek a snížení daní

  1. Pan František Post author

    Pan František:
    Jak je to se zveřejňováním u spolků?
    ADKA
    Dotaz zodpovíme příští úterý.

  2. Pan N. Post author

    Pan N.
    CO je nového u odčitatelné položky u neziskovek?
    ADKA
    V zásadě se pravidla v posledních letech nezměnila, více v zítřejším článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *