Termíny daňových přiznání

Vytvořeno | 17 října, 2013

Musíme skutečně podávat daňová přiznání včas?

Termíny

Navazujeme na předchozí článek k problematice včasného hrazení daní.

🙂

Také v tomto případě, hovoříme-li o včasném podání daňových tvrzení, platí, že je nemusíme včas, tj. v termínech podávat…!


Paní účetní zapomněla včas – tj. do 25. 9. 2013 odeslat daňové přiznání k dani z přidané hodnoty.

Povinnost byla splněna o dva dny později.

Daňová povinnost byla vysoká, ale žádná sankce za nepodání přiznání nebude vyměřena!


+ 5 pracovních dnů

Sankce – „pokuta“ (zvýšení daně) za pozdní podání daňového přiznání se počítá až po pěti následujících pracovních dnech, a to podle ustanovení § 250 Daňového řádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *