Testování kvůli Čínské chřipce a DPH

Vytvořeno | 21 dubna, 2021

K dispozici je aktuální informace Finanční správy.

Neschopné Ministerstvo Financí

Vedení Finanční správy je zoufalé stejně jako celá vláda, a tak se nyní – po roce probudilo, a řeší, zda jde při testování o zdanitelné nebo osvobozené plnění.

Osvobození od daně?

Je jasné, pokud jde o žádanku vystavenou lékařem, hygienou…

V jiných případech se prý může jedna o zdanitelné plnění. . 🙃

Řešení?

Dále citujeme ze zmatečného sdělení FinS:

  • „…Za tohoto skutkového stavu a z výše uvedených důvodů lze přijmout sjednocující závěr, že u služeb testování na COVID-19, které jsou řádnými zdravotními službami dle § 58 zákona o DPH, převažuje účel činnosti s léčebně-preventivním cílem, a jedná o tedy plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně…“.

Naše RADA

Výše zmíněný „jednotný postup“ platí „až“ od 1. dubna. 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *