Účetní závěrka a Časové rozlišení

By | 21 června, 2016

Jaká platí pravidla?

Zákon o účetnictví

Základní pravidlo je uvedeno v Zákoně o účetnictví, a to v § 3/1, účtujeme do období, s nímž skutečnosti věcně a časově souvisí.

„Prováděcí“ předpisy

Tak můžeme nazvat další platné účetní normy:

  • Vyhlášku, a
  • České účetní standardy.

🙂

V běžné praxi jen málokdy nahlížíme do zákona o účetnictví.


Nevíme-li si rady, studujeme právě prováděcí předpisy… Dotazy na toto téma se však stále opakují.


ANO i NE

Tak zní odpověď na otázku, jestli je časové rozlišení v účetní závěrce povinné, jsou významnou položkou v procesu účetní uzávěrky.


Pokud v konkrétním případě splníte podmínky dané Českým účetním standardem č. 019, účtovat časové rozlišení nemusíte.


A Daň z příjmů?

Není-li v zákoně o daních z příjmů řečeno jinak, uznáváme samozřejmě účetní pravidla.

2 thoughts on “Účetní závěrka a Časové rozlišení

  1. Paní Milena

    Které faktury z ledna 2017 (ne)patří do účetnictví 2016 a mají být účtovány přes účtovou skupinu 38?

    Reply
  2. ADKA

    Na dotaz (podrobnější) odpovíme v úterý obsáhlejším článkem.

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.