Umíte Nárokovat DPH (1)?

Vytvořeno | 23 července, 2018

Předpokládáme, že na takový dotaz následuje rychlá odpověď, bez přemýšlení: ANO. 🙂

ALE…

Přesto si dovolíme upozornit na dvě úskalí, se kterými se setkáváme, jsou-li uplatňované nároky na odpočet daně z přidané hodnoty kontrolovány Daňovým poradcem nebo Finančním úřadem:

  • správné zdaňovací období – viz níže, a
  • souvislost s uskutečňováním ekonomických činnosti (v zítřejším článku).

DEN D

Připomínáme, že nestačí pro zařazení přijatého daňového dokladu testovat jen kdy je „Den uskutečnění zdanitelného plnění“.


Připravujete daňové přiznání za červen 2018? Pokud existuje přijatý daňový doklad s DUZP 30. 6. 2018:

  • Nárok máte jen v případě, že jste ho měli také k dispozici.

Pokud Vám dodavatel poslal fakturu, tento daňový doklad poštou, obdrželi jste ho v červenci a nárok nemáte. 🙃


ZDPH

Zákon o dani z přidané hodnoty je neúprosný, podle § 73/1/a platí skutečně podmínka:

  • „…mít daňový doklad…“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *