Úroky a pořizovací cena

Vytvořeno | 28 července, 2014

Nemůžeme uvěřit tomu, že si můžeme vybrat…?

Pořizovací cena

Pokud se řeší, co vše je či není součástí pořizovací ceny nového dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku, postupuje se podle § 47 Vyhlášky.

Vedlejší pořizovací náklady

Často je nepříjemné, že mnoho souvisejících položek nemůže být provozním nákladem, ale je součástí pořizovací ceny – daňově účinné jsou až prostřednictvím daňových odpisů.

🙂

Existuje jedna překvapivá výjimka.


Pokud máte k novému pořizovanému majetku investiční úvěr – úroky do data uvedení do užívání: jsou/nejsou součástí pořizovací ceny…


Právo volby

Opravdu platí právo vybrat si, a to podle § 47/1/b Vyhlášky: „…pokud tak účetní jednotka rozhodne.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *