Vážení přátelé,
vítáme Vás v Novém roce! Naším přáním je opět zajistit pro Vás “informační servis” v oblasti daní a účetnictví! 🙂 NOVELY O novinkách pro „Nový rok 2018“ jsme Vás již několikrát informovali, ale přeci jen se nyní všichni soustředíme na správnou aplikaci novel daně z příjmů FO a PO platných od roku 2017 (viz příslušné Kategorie článků!). 🙂
Potřebujeme je pro Daňová přiznání!
Novely 2018
Průběžně je budeme probírat, a to podle aktuálnosti a v návaznosti na Vaše dotazy. Nyní uvádíme pouze jejich stručný přehled podle zdrojů z Daňové správy.
Daň z příjmů FO
- Například je zvýšena minimální mzda na částku 12 200 Kč, což ovlivňuje mimo jiné: slevu na umístění dítěte, daňový bonus.
Došlo k definitivnímu snížení paušální výdajů… 🙃
Elektronická evidence tržeb
- Jak jsme již připomínali, třetí Etapa měla startovat už 1. března 2018.
Možná Komunisté (resp. “spolek ANO” a “stalinisté z KSČM”) přijdou s nějakou „úlevou“, například pro farmářské trhy…
Ale nejdříve se musí připravit – díky rozhodnutí ÚS – novela zákona! 🙂
Kontrolní hlášení
Základní náležitosti formuláře kontrolního hlášení jsou nově uvedeny přímo v zákoně o DPH.
Co chvátá?
Důležité je správné zpracování mezd za leden, zohlednění případných změn u cestovních náhrad.
Lednová Kontrolní hlášení by totiž neměla být problémem, „nic“ se v zásadě nemění…
A Vaše přání?
Rádi vyřídíme Vaše dotazy, ale prosím, kontaktujte nás na BLOGu (FB je především pro Váš jednodušší přístup na BLOG – viz INFO pro paní Janču) nebo mailem – viz INFO pro pana Filipa.
Děkujeme za pochopení. 🙂