Volby a daně

Vytvořeno | 21 října, 2013

Předvolební rétorika a skutečnost…

Politici a daně…

Všichni jsme již několik týdnů doslova masírováni různými sliby politiků, co vše bude krásné po volbách, pokud se dostanou k moci…

🙂

Zkušenosti velí voličům, aby si zachovali klidnou mysl, rozvahu. Hovoří-li politici o daních, jejích plánovaných změnách, většinou vaří z vody a ani netuší, jak vlastně třeba daň z příjmů (zejména fyzických osob) a daň z přidané hodnoty vlastně fungují.


Nejvíce ohrožené jsou osoby samostatně výdělečně činné, které riskují a místo sociálních dávek třeba zkouší podnikat, nejsou nyní přímo nazývání parazity, ale kdoví, jak to bude po volbách… Obdobně mají oprávněné obavy z likvidace podnikání také právnické osoby (viz aktuálně například sociální demokracií zablokovaná podpora investice – mimořádných odpisů).


Sazby daně z příjmů

Zatím platí, podle volebních programů a průzkůmů, že nejblíže k sobě má rudo-růžová koalice, která plánuje zvýšit daň z příjmů FO (horní sazba 30 až 32 %) a daň z příjmů PO (na 21 až 25 %, pro  vybraný segment dokonce zavést dokonce 30% sazbu). Věřme alespoň, že ke změně dojde až od 1. 1. 2015.

Rok 2014

Poslední volební týden snad přežijeme ve zdraví a každý si vhozením volebního lístku rozhodne, jaké má priority. Doporučuji vám zaměřit se na to, co nás nemine – novinky platné od 1. 1. 2014

Zákonné opatření

Do konce roku budeme stále více zařazovat články týkající se Zákonného opatření, které by mělo snad bez problémů projít první ustavující schůzí Poslanecké sněmovny.

🙂

Máte-li nějaké nejasnosti, diskutujte na našem Webu, zašlete dotaz nebo se zúčastněte některé z nabízených přednášek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *