Žádné úlevy při nesplnění termínu DP

Vytvořeno | 21 srpna, 2020

Na aktuální dotaz nemáme příznivou odpověď. 🙃

Sankce se neplatí za „plus 5“?

Je sice pravdou, že při „zpoždění“ o pět dní se sankce „normálně“ nepočítají.

V čem je tedy problém?

Datum 18. 8. 2020 nebylo „zákonným“ termínem pro podání a zaplacení daně z příjmů za zdaňovací období kalendářní rok 2019.

Jednalo se o „odpuštění“ související s čínskou chřipkou.

Naše RADA

Proto nelze v žádném případě operovat s výše zmíněnou prodlevou 🙃, která se vztahuje jen a jen k zákonem stanoveným termínům (třeba 1. 7. 2020 za rok 2019), viz publikovaný článek k § 250 Daňového řádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *