Záloha v březnu se musí zaplatit?

By | 18 března, 2019

ANO, jestliže Vám vznikla na základě daňového přiznání podaného za kalendářní rok 2017 povinnost hradit čtvrtletní zálohy.


Na vznesený dotaz je proto odpověď jasná:

  • Záloha měla být v pátek 15. března zaplacena! 🙃

Zálohové období

Takové zálohy je povinností platit po celé zálohové období podle § 38a ZDP, které končí až termínem pro podání daňových přiznání za loňský rok – máte-li odklad, budete muset poslat ještě zálohu červnovou.

Výši zálohy nemění skutečnost:

  • jestli jste již podali daňové přiznání za rok 2018,

nebo

  • výsledek, třeba přeplatek na dani za loňský rok.

Naše RADA

Můžete požádat svého správce daně o stanovení záloh jinak, ale nemusí Vám vyhovět. 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.