ZAMĚSTNANCI, nezapomeňte optimalizovat svou daňovou povinnost, využijte Roční zúčtování!

By | 15 února, 2017

Pokud nemusí zaměstnanec podávat daňové přiznání, měl by podepsat u svého zaměstnavatele Prohlášení a vyřídit si tzv. roční zúčtování. 🙂

Jedná se vlastně o „daňové přiznání“ zpracované mzdovou účtárnou.

Výhoda je jasná:

 • pokud vznikne přeplatek na dani, bude Vám vrácen ve mzdě.
 • nedoplatek se „nedoplácí“. 🙂

Domluvte se dnes se mzdovou účtárnou.

Dámy Vám určitě poradí, zda je možné roční zúčtování záloh podle § 38ch ZDP provést.


Zkušená mzdová účetní ví o mzdách víc než daňový poradce!

Povinnost podat daňové přiznání

Zkontrolujte si tuto povinnost, porovnejte své příjmy za loňský rok s pravidly uvedenými v § 38g zákona o daních z příjmů.

3 thoughts on “ZAMĚSTNANCI, nezapomeňte optimalizovat svou daňovou povinnost, využijte Roční zúčtování!

 1. Paní Zdeňka

  Dobrý večer. Chtěla jsem se iuformovat,jak je to ze zpracováním daňových přiznání externí účetní firmou. Na internetu byl článek, že to může dělat jen daňový poradce. Dívala jsem se na obsahovou náplň živnosti na vedení účetnictví.Nic takového tam není,jako že živnost na daňové přiznání. Nebo,že se to netýká daňových přiznání.
  Nad tím se podivovala i paní na Fú. Vždyť celý rok vedu firmě účetnictví a pak to dám někomu,co vůbec neví jak to tam všechno je zaúčtované.
  Nedovedu si představit,že malá firma má na to,aby si zaplatila daňového poradce. Učetní udělá stejnou práci a podstatně levněji a někdy i kvalitněji. Můžete se k tomu nějak vyjádřit?

  Reply
 2. ADKA

  Paní Zdeňko, ve všem s Vámi souhlasíme! Zkušená paní Účetní zvládne závěrku a daňová přiznání PO a FO “na jedničku”. Rozdíl je pouze v možnosti odložení termínu pro podání daňových přiznání, “razítko” má jen Daňový poradce…

  Reply
 3. Paní Hanka

  Dotaz paní Hanka:
  Dobrý den, prosím, poradíte mi? Jsem na mateřské dovolené, příjmy nemám, ale letos jsme prodali dům po babičce a já dostala polovinu z prodeje domu. Započítává se tato částka do příjmů manželky a přesáhla jsem tedy limit 68.000,- Kč? Děkuji za odpověď.
  ADKA:
  Ano, započítává, jak to vyplývá z § 35ba/1 ZDP a názoru daňové správy publikovanému v Pokynu D-22. Další krátký článek uveřejníme příští týden.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.