Zpracování mezd

Vytvořil | 9 listopadu, 2018

Maximálně si zjednodušte vedení mezd a využívejte prostředky elektronického zpracování.

INFO Daňové správy

Aktuální Sdělení pro plátce daně ze závislé činnosti v souvislosti s vedením mzdové agendy v elektronické podobě ze dne 24. 10. navazuje na předchozí zprávu.

  • Jedná se o informaci k níže uvedeným tiskopisům:

„…budou dostupné na finančních úřadech v druhé polovině prosince 2018. I nadále lze však využívat tiskopis Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vzor č. 25 a vzory předchozí (na tři zdaňovací období) u zaměstnanců, kteří budou činit prohlášení k dani pouze listinnou formou. U zaměstnanců, kteří uplatňují daňové zvýhodnění je využitelný vzor č. 24 a 25, u daňových nerezidentů ČR doporučujeme nepoužívat vzory nižší než je vzor tiskopisu č. 25. Uvedený vzor tiskopisu č. 25 zůstane i nadále k dispozici v databázi daňových tiskopisů pod zdaňovacím obdobím 2017, tzn. lze ho z databáze stáhnout, či přímo vytisknout a použít i pro další zdaňovací období….“

Roční zúčtování

Je ideálním nástrojem pro zjednodušení a určitou optimalizaci daně, pokud ho může na základě žádosti zaměstnance provést zaměstnavatel.


Nutné jsou konkrétní úkony provedené na tiskopisech, které jsou k dispozici na webových stránkách MF – viz aktuální Sdělení:

  • Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění – tiskopis 25 5457/B – vzor č. 1.
  • Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti – tiskopis 25 5457 – vzor č. 26.

Naše RADA

Odkazujeme výše na již publikované články týkající se ročního zúčtování a prohlášení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *