Ztráta z prodeje obchodního podílu

Vytvořeno | 29 srpna, 2013

Je ztráta daňovým nákladem?

Obchodní podíl

Jaká pravidla platí pro „zdanění“, komentujeme v jednom z publikovaných článků.

Majetkovou účast evidujete v účetnictví na účtové skupině 06 – může být prodán se ziskem nebo se ztrátou.

Daňový náklad

Pokud bude obchodní podíl prodán se ztrátou, bohužel se nejedná o daňový náklad.

Nabývací cena

Připomínáme, že kontrolujeme výši tzv. nabývací ceny obchodního podílu, která je stanovena podle § 24/7 Zákona o daních z příjmů.


Pokud firma prodá jeden podíl se ziskem – třeba 200 000 Kč, druhý se ztrátou 200 00 Kč, účetní výsledek je nula.

Ale zdaní se 200 000 Kč!


Základ DPPO

daňovém přiznání totiž uvedete na řádku 40 nedaňový náklad – ztrátu z prodeje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *