Zvýšení daně kvůli starým závazkům u FO

By | 18 července, 2018

Reagujeme krátce na jednoduchý dotaz na BLOGu.

  • Vámi komentovaná vyšší daň se podnikajících fyzických osob také týká?

Zákon o daních z příjmů

Problém zákona o daních z příjmů je známý: zákon je nečitelný a „nikdo“ se v něm nevyzná.


A pětiletá nečinnost spolku ovládajícího resort financí situaci zhoršilo. 🙃


Úpravy základu daně

Poplatníci se v ZDP neorientují a neuvědomují si, že ustanovení § 23 a násl. platí pro daň z příjmů Fyzických i Právnických osob.

Citujeme část inkriminovaného § 23/3/a/11:

  • „…v účetnictví dlužníka…“
  • „…Poplatníci s příjmy podle § 7 nebo § 9, kteří nevedou účetnictví a výdaje uplatňují podle § 24, zvýší…“.

Proto je naše odpověď nepříjemná:

ANO, dodanění starých závazků platí též pro poplatníky daně z příjmů FO v dílčím daňovém základu § 7 (podnikání) a § 9 (pronájem). 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.