Optimalizace FO pro rok 2021 a Paušální výdaje?

Vytvořeno | 15 října, 2021

Minulý týden jsme vás upozornili, že není radno otálet. Navazujeme také na včerejší článek.

Na otázku v titulku je rozumné hledat odpověď již nyní.

Právo Fyzické osoby?

ANO!

Skutečně záleží jen a jen na poplatníkovi daně z příjmů fyzických osob, má-li příjmy z § 7 ZDP (samostatná činnost) nebo § 9 ZDP (nájem), jaký způsob si zvolí pro stanovení dílčího daňového základu.

Tento systém může fyzická osoba každý rok změnit. 🙂

Jen musí v takovém případě zkontrolovat, jestli nemá povinnost provést některou z úprav popsaných v § 23/8 ZDP.

Naše RADA

Fyzická osob má dost informací o svých příjmech a výdajích za leden až září. Provede odhad do konce roku a rozhodne se již nyní, co bude pro ni výhodnější.

A při volbě paušálních výdajů například odloží některé nákupy až na začátek příštího roku. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *