AUTOR BLOGu

Vážení,

vítám Vás na stránkách BLOGu Jana Ambrože (dále též „ADKA“).
Dovoluji si v úvodu uvést několik osobních údajů. Vystudoval jsem VŠE v Praze a absolvoval jsem též dálkové studium na FTVS UK (trenér I. třídy). Přestože jsem nikdy nebyl členem žádné politické strany, pracoval jsem mj. jako ústřední šachový trenér.

V polovině devadesátých let jsem změnil profesi. Po složení “státních“ zkoušek jsem se stal Auditorem a Daňovým poradcem. Věnoval jsem se poradenské a přednáškové činnosti pro nejvýznamnější světové společnosti, KAU, BIG4 aj. Napsal jsem dvacet pět  knih o účetnictví a daních, publikoval přes tisíc odborných článků. Více než dvě desetiletí jsem jedním z vedoucích autorů nakladatelství VERLAG DASHOFER.

Věnuji se též VIDEO přednáškám, aktuální se  týkají uzávěrky, závěrky a DPPO za rok 2022, zásadním novinkám, třeba u Paušální daně!

Jsem několikanásobným přeborníkem ČSSR, reprezentoval jsem Československo na šachové olympiádě (člen stříbrného týmu), MS vysokoškolských družstev, MS jednotlivců atd. Mám titul Mistr sportu a Mezinárodní mistr FIDE, vyhrál jsem více než deset mezinárodních turnajů atd. Publikoval jsem stovky šachových článků a vydal s kolegy řadu knih v tuzemsku i zahraničí.

Na závěr doplňuji, že Autor BLOGu je jednatelem společnosti Auditorská a Daňová Kancelář ing. Ambrož spol. s r.o., která se aktuálně zabývá daňovým a účetním poradenstvím. Jako fyzická osoba se věnuji též auditům.

Pravidla diskusí na ADKA.cz
Abychom udrželi kvalitu a smysluplnost diskusí pod články, zavádíme jednoduchá pravidla pro diskutující.
Pokud příspěvek nebude pravidla dodržovat, redakce příspěvek nebo jeho část smaže.
1. Dodržování zákonů
Příspěvek musí dodržovat zákony ČR. Diskutér nesmí porušovat autorská práva, propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci. Zadáním příspěvku autor potvrzuje, že respektuje Pravidla diskusí na ADKA.cz.
2. Slušnost
Nepřípustný je vulgární jazyk, urážky, pomluvy, osočování, vyhrožování, šikanování, ponižování jednotlivce i skupin osob.
3. Dodržování tématu
Nepřípustné jsou příspěvky, které zjevně nesouvisejí s tématem článku, pod nímž se diskusní fórum nachází.
4. Nezneužívání cizích jmen
Není dovoleno podepisovat se cizím jménem nebo označením, jehož užitím by mohlo dojít k záměně s jinou veřejně známou osobou nebo organizací. Je nepřípustné v diskusi pod článkem užívat více jmen a přezdívek.
5. Respekt k soukromí
Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob; nesmí zveřejňovat telefonní čísla, adresy či jiné soukromé informace. Pro zjednodušení si vyhrazuje ADKA právo uvádět například jen křestní jméno. Diskutující tak zcela a bezvýhradně souhlasí s případným využitím jeho základních osobních údajů, které sdělí v rámci diskuse, které se sám o své vůli dobrovolně a jednoznačně zúčastní – a to v souladu s pravidly GDPR.
6. Nepřípustnost reklamních odkazů
Není dovolena evidentní reklama komerčních aktivit. V diskusích nepodporujeme vkládání odkazů na komerční weby firem a politických organizací za účelem propagace. Pro tento účel je k dispozici výhradně placená inzerce předem schválená ADKA. Vkládání odkazů na stránky související s tématem článku je nadále možné.
7. Schvalování aj.
ADKA si vyhrazuje právo mazat nevhodné příspěvky či jejich části bez náhrady a předchozího upozornění. Proces schvalování a časování Příspěvků je výlučně v kompetenci ADKA.
ADKA nepřebírá odpovědnost za obsah jednotlivých diskusních příspěvků. Pokud máte podezření, že některý příspěvek porušuje pravidla, napište nám blog@adka.cz.