OA a PHM a co DPH po novele?

Vytvořeno | Duben 18, 2019

Reagujeme na další aktuální dotaz týkající se novely zákona o DPH účinné od 1. 4. 2019?

Nárok na odpočet DPH u OA

JAK se má uplatňovat nárok na DPH, je-li osobní vůz používán pro služební a soukromé účely?


Co změnila novela ZDPH?


Řešení

Je překvapivě velmi jednoduché.

Postupujte podle svého uvážení:

  • Znáte-li poměr, uplatníte část DPH týkající se služebních cest.
  • Nevíte-li, můžete nárokovat „vše“ a následně část týkající se soukromých jízd dodatečně – bez sankce – vrátíte: jedná se o zdanitelné plnění zařazené standardně do DP k DPH.

Jinými slovy: poměr doložíte knihou jízd.

Naše RADA

Novela zákona o DPH, ač obsahuje téměř 300 úprav, toto pravidlo v § 75 nezměnila. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *