Benefity pro rodinné příslušníky?

Vytvořeno | Srpen 29, 2018

Samozřejmě máme na mysli rodinné příslušníky zaměstnance, kterému daňové výhody poskytuje jeho zaměstnavatel.

Jsou takové Benefity legální?

ANO! 🙂


Tak zní jednoduchá odpověď na dotaz z minulého týdne.


V zákoně o daních z příjmů bylo v § 6/3 již v předchozí novele doplněno, aby nevznikaly výkladové problémy:

  • „…Příjmem zaměstnance se rozumí i plnění podle odstavce 9 písm. d) a e) poskytnuté zaměstnavatelem pro rodinného příslušníka zaměstnance….“

Osvobozené příjmy zaměstnance

Jedná se o celou škálu benefitů uvedených právě v § 6/9/d a písm. e), které jsou osvobozeny od daně, nejen minulý týden připomenutá novinka „příspěvek na tištěné knihy“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *