Bezúročná půjčka u SRO

Vytvořeno | Květen 21, 2020

V předchozích dvou článcích jsme se věnovali posouzení úročených půjček z pohledu:

  • fyzické osoby, vlastníka, člena korporace, a
  • společnosti s ručením omezeným.

Pokud půjčku poskytla fyzická osoba, která nevede účetnictví, rozhoduje o daňovém režimu její zaplacení.


Bezúročná půjčka?

Otázkou je, zda nevzniká v těchto případech „jiný majetkový prospěch“ na straně SRO.


Naštěstí existuje konkrétní třetí věta § 23/7 ZDP (i když trochu nepřesná), podle které se nepoužijí vybraná ustanovení platná pro cenu obvyklou, je-li věřitelem člen obchodní korporace. 🙂


Naše RADA

Daňový vliv půjček, u nichž není sjednán úrok ve standardní výši, je proto neutrální. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *