Archiv kategorie: Zdaňovací období DPH

DPH a změna zdaňovacího období

Vytvořil | Leden 28, 2019

Nezapomněli jste v pátek na tiskopise daňového přiznání k DPH „zaškrtnout“ změnu zdaňovacího období: ze čtvrtletního na měsíční? 🙂 Teorie KDY tak můžeme učinit, uvádí § 99a zákona o dani z přidané hodnoty. Základním omezením je, aby plátce neměl za rok 2018 obrat vyšší než 10 milionů korun… Naše RADA Ověřte si tuto možnost – máte na to… Zobrazit více »

Optimalizace DPH a KH?

Vytvořil | Leden 23, 2018

Titulek se Vám může zdát zavádějící, ale určité možnosti plátce daně z přidané hodnoty má! 🙂 Zdaňovací období Jen ve vybraných případech má plátce právo volby mezi měsíčním a čtvrtletním zdaňovacím obdobím podle § 99a zákona o DPH – neboť v § 99 je a priori nařízeno období měsíční. Nový plátce DPH? Viz aktuální dotaz na… Zobrazit více »

Optimalizace zdaňovacího období DPH

Vytvořil | Leden 24, 2017

V našem Daňovém kalendáři uvádíme k datu 31. 1. 2017 pro někoho možná překvapivou informaci – která  skutečně souvisí s optimalizací u daně z přidané hodnoty! 🙂 Změna zdaňovacího období Prověřte si, jestli nemůžete změnit zdaňovací období ze čtvrtletního na měsíční. Postupuje se podle § 99a zákona o DPH. Máte-li toto právo volby, využijte ho – termín je do… Zobrazit více »

Termín KH pro Fyzické osoby

Vytvořil | Září 26, 2016

Je až dnes… DP vs. KH Největší problém s podáním kontrolního hlášení mají právnické osoby, které odevzdávají daňové přiznání čtvrtletně. 🙃 Jinými slovy: mají pro DPH zdaňovací období čtvrtletní, ale kontrolní hlášení podávají za každý kalendářní měsíc… Proto připomínáme dnešní termín, neboť 25. září připadlo na neděli. Výjimka platí pouze pro plátce DPH – fyzické osoby, které, nejsou-li měsíčním… Zobrazit více »

Změna zdaňovacího období…

Vytvořil | Únor 1, 2016

Termín je 1. únor! Zdaňovací období DPH Připomínáme základní pravidla – plátce DPH má zdaňovací období: měsíční, nebo čtvrtletní. Je-li obrat plátce max. 10 000 000 Kč za předcházející kalendářní rok, může se rozhodnout pro čtvrtletní zdaňovací období. Termín 31. 1. 2016 Tuto změnu je však nutné ohlásit správci daně do konce ledna. Letos je poslední šance… Zobrazit více »

Změna zdaňovacího období DPH

Vytvořil | Leden 14, 2016

Měníme ho zpravidla 1x ročně… Zdaňovací období DPH Plátce DPH má zdaňovací období: měsíční, nebo čtvrtletní. Je-li obrat plátce max. 10 000 000 Kč za předcházející kalendářní rok, může se rozhodnout pro čtvrtletní zdaňovací období. Termín 31. 1. 2016 Tuto změnu je však nutné ohlásit správci daně do konce ledna. 🙂 Lze tak učinit snadno na první… Zobrazit více »

Čtvrtletní nebo měsíční DP k DPH

Vytvořil | Duben 15, 2015

Právo volby, ale… První DP k DPH v roce 2015 Nový tiskopis daňového přiznání k DPH již vyplňoval letos každý měsíční plátce DPH. Čtvrtletní plátci se s ním setkají až nyní. 🙂 Opravdu má plátce DPH právo volby podle § 99a zákona o DPH. Nesmí být ale „nespolehlivým plátcem“ nebo členem skupiny pro DPH. Jestliže jste nepřekročili za loňský… Zobrazit více »

Změna zdaňovacího období DPH

Vytvořil | Únor 11, 2015

Máme obrat 11 milionů korun za rok 2014… Čtvrtletní vs. měsíční plátce DPH Zákon o DPH určuje poměrně striktně pravidla pro klíčové období, za které se podává daňové přiznání. Právo volby je pouze u obratů v rozmezí 2 až 10 miliony korun. Měsíční zdaňovací období Například značnou nevoli stále způsobuje povinné měsíční zdaňovací období u nových… Zobrazit více »

Kontrolní hlášení

Vytvořil | Leden 8, 2015

Senát provedl několik úprav, ALE… Zákony na poslední chvíli Skutečně za pět minut dvanáct byla v Senátu projednána poslední daňová novela, která je účinná od 1. 1. 2015. 🙃 To je samozřejmě špatně. V Senátu byly provedeny některé korekce v novele Zákona o DPH, které se zdají rozumné. ALE… Kontrolní hlášení Očekávaný kolaps daňové správy související… Zobrazit více »

Měsíční zdaňovací období DPH

Vytvořil | Červen 25, 2014

Je povinné pro nové plátce! Povinnost podat DPH Dotaz je velmi jednoduchý: fyzická osoba se stala v květnu 2014 plátcem DPH, musí za měsíc květen podat Daňové přiznání? Zdaňovací období Bohužel není možné se správou daní sjednat nějakou výjimku. 🙃 Novému plátci daně z přidané hodnoty nezbývá nic jiného, než respektovat zákon o DPH, podle kterého má… Zobrazit více »