Archiv kategorie: Dodání zboží

Jak lze posílat zboží do ciziny (EU)?

Vytvořil | Červen 7, 2019

Reagujeme na aktuální dotaz. Český plátce daně plánuje zasílat zboží do sousedních zemí, ale nechce se v žádné registrovat… 🙂 Je to možné? ANO, neboť existuje zvláštní typ pohybu zboží mezi jednotlivými členskými státy EU. 🙂 Je však nutné splnit několik podmínek daných § 8 zákona o DPH. Uvádíme některé základní parametry: Místo plnění bude v České… Zobrazit více »

Dodání zboží v EU

Vytvořil | Únor 10, 2016

Musí být doloženo! DPH na vstupu i výstupu? Pokud „jakýmkoliv“ způsobem pořizujeme zboží, které následně dodáme do Jiného členského státu EU („JČS“), režim DPH je následující: máme nárok na odpočet DPH, a současně nemáme povinnost odvést DPH. Nárok na odpočet Samozřejmě se týká i zboží dovozeného, které dále „prodáme“ do JČS. Osvobození od DPH Nepodceňujte… Zobrazit více »

Zboží do Polska

Vytvořil | Březen 4, 2013

Předmětem plnění je například technologie, třeba k vysokým pecím. Zboží Je zřejmé, že se jedná o dodání zboží. Podmínkou pro „osvobození“ od daně v České republice je jeho dodání do jiného členského státu EU. Musí být odesláno nebo přepraveno z tuzemska. Pozice příjemce V § 64 ZDPH jsou stanoveny podmínky pro osvobození – jsou-li naplněny, místo plnění… Zobrazit více »

Zboží do zahraničí

Vytvořil | Únor 26, 2013

Musíme pro účely DPH rozlišovat, jestli se jedná o vývoz nebo dodání zboží. Dodání zboží Jde o klasické případy dodání zboží, zpravidla z tuzemska do jiného členského státu. Připomínáme, že variant je více – viz například Zjednodušený třístranný obchod. Vývoz zboží Pokud bude zboží opět „vyvezeno“ z České republiky, jestliže opustí EU, jedná se o vývoz zboží.… Zobrazit více »

Třístranný obchod v EU

Vytvořil | Únor 25, 2013

Trochu zvláštní titulek, ale vystihuje správně jednu z variant pohybu zboží v EU. Zjednodušený třístranný obchod Jedná se o situace, kdy jeden plátce („osoba registrovaná k dani v členském státě“) koupí zboží v jedné zemi, nechá ho přepravit do jiné a zde prodá dalšímu plátci. Výhodou je, že nevznikají registrační povinnosti k DPH v jiných členských státech EU. Český plátce… Zobrazit více »

Zboží a služby do Německa

Vytvořil | Únor 22, 2013

Můžeme fakturovat prodej zboží a různé služby bez DPH? Místo plnění u služeb Pokud osoba povinná k dani poskytuje služby do jiného členského státu EU („JČS“) osobě povinné k dani třeba ve SRN, většinou se jedná o reverse charge – tj. přenos daňové povinnosti. A tak je faktura bez DPH. Některé výjimky jsou stanoveny v § 10… Zobrazit více »