Dědictví (akcie) a Hlášení

Vytvořeno | Říjen 18, 2018

V minulých týdnech jsme řešili, jak přistupuje zákon o daních z příjmů k dědictví. A dále, jsou-li předmětem akcie, jestli se jejich prodej zdaní.

Osvobozené příjmy a žádné daňové povinnosti?

ANO

  • To jsme v daních z příjmů tvrdili třicet let. 🙂

NE

  • V současné době to již není pravdivé tvrzení. 🙃

Rada

Znovu připomínáme (viz předchozí články), že je v zákoně o daních z příjmů, v § 38v, zakotvena povinnost „Hlášení“ osvobozených příjmů, je-li vyšší než 5 000 000 Kč.


Můžeme se tak setkat s případy, je-li dědictví v letošním roce, že poplatník musí podat za kalendářní rok 2018 toto hlášení.


Termín je shodný se lhůtou pro podání daňového přiznání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *