DPH a Paušální výdaje

Vytvořeno | Listopad 1, 2016
Je možná tato kombinace? Nabízíme následující TIP! 🙂

Paušální výdaje

Fyzická osoba se velmi často v § 7 ZDP rozhodne, místo daňové evidence a účetnictví, výdaje neprokazovat a použije paušální výdaje.

Takovou osobou může být i plátce DPH?

Strohá odpověď může znít:

  • S daní z přidané hodnoty to „nemá“ nic společného…

Usmívající se

Vskutku je tomu tak.

Jestliže uvažujte o optimalizaci své daňové povinnosti a zvolíte si paušální výdaje, dopad na daň z přidané hodnoty je v zásadě neutrální.

Jeden komentář k “DPH a Paušální výdaje

  1. Paní Míra

    Dotaz paní Míry:
    Dobrý den,
    v danovém přiznání potom uvádím příjmy bez DPH a výdaje tím pádem jsou bez DPH?
    děkuji.
    ADKA:
    děkujeme za dotaz
    Krátkou informaci uveřejníme tento týden.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *