EET a Kadeřnice/NE?! Výjimka platí pro všechny FO!

Vytvořeno | Únor 9, 2017

V článku pro dámy, které se věnují podnikání jako kadeřnice nebo AVON Lady, jsme zmínili důležitou výjimku, která platí pro všechny podnikající fyzické osoby – Dámy a Pány… 🙂

Minoritní činnost

Podle Pokynu Finanční správy, jestliže v testované provozovně fyzická osoba vykonává: a) hlavní činnost a b) také vedlejší činnost, je možné se vyhnout elektronické evidenci tržeb od 1. března 2017!


Vedlejší činnost v jedné konkrétní provozovně nesmí překročit hranici 175 000 Kč a současně 49 % celkových příjmů. Hodnoty máme zjistit z příjmů za loňský kalendářní rok.


Samozřejmostí je, že hlavní činnost (různá řemesla – viz dotaz) odstartuje EET nejdříve od 1. 3. 2018, vedlejší činnost (maloobchod) „hrozí“ nyní od 1. března 2017.


Vše si řádně zkontrolujte. Například pan Karel podniká jako „hodinový manžel“. Je velmi šikovný a čas od času pro své zákaznice zařizuje nákupy různých domácích spotřebičů. Kvůli množstevním slevám je nakupuje a prodává svým jménem, proto mohou být pro něj výše uvedená kritéria příliš nízká.


A co právnické osoby?

Pouze pro veřejně prospěšné poplatníky je možné aplikovat ustanovení § 12, odst. 3, písm. h) zákona o EET, které vyjímá z evidovaných tržeb příjmy:

  • „…z drobné vedlejší podnikatelské činnosti…“.

Fyzické osoby tak mají opravdu velkou šanci se dočasně (zatím) EET vyhnout! 🙂

2 komentářů k “EET a Kadeřnice/NE?! Výjimka platí pro všechny FO!

  1. Pan "Bazar" Post author

    Dobrý den. Prosím Vás mohl byste mně poradit? Jsem v tom EET trochu ztracený. Mám paintballové hřiště, tedy služby. Zákazníci si u mě samozřejmě kupují munici, kterou ke hře potřebují. Není to už nákup/prodej zboží? Takže s EET? Bez munice ale nelze tuto službu provozovat. Také jim občas prodám nějaké to pití. Nemáme ale záchody a další zázemí, jako třeba restaurace. Někdo mně říkal, že se tedy jedná o stánkový prodej, což je prý také třetí vlna. Nevíte jak to skutečně je? Děkuji za odpověď.

    1. ADKA Post author

      Máme pro Vás dvě zprávy: Dobrou a Špatnou.
      Máme pro Vás dvě zprávy: Dobrou a Špatnou.
      Nejdříve ta „Dobrá“ zpráva: 1) Účtujete služby, do nichž určitě patří také potřebné základní vybavení (munice). 2) Stánkový prodej tohoto typu byl skutečně „vyjmut“ Pokynem z I etapy. EET by Vás proto měla čekat až příští rok. 3) K druhému bodu si dodejme, že dále je možný odsun EET v případě drobného prodeje zboží, jde-li o minoritní činnost.
      A ta „Špatná“ zpráva: Také jsem ztracen v EET, protože ve skutečnosti NIKDO neví, Co platí… A to díky diletantství pana Ministra financí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *