Jak lze posílat zboží do ciziny (EU)?

Vytvořeno | Červen 7, 2019

Reagujeme na aktuální dotaz. Český plátce daně plánuje zasílat zboží do sousedních zemí, ale nechce se v žádné registrovat… 🙂

Je to možné?

ANO, neboť existuje zvláštní typ pohybu zboží mezi jednotlivými členskými státy EU. 🙂

Je však nutné splnit několik podmínek daných § 8 zákona o DPH.

Uvádíme některé základní parametry:

  • Místo plnění bude v České republice, zde se odvede daň z přidané hodnoty na výstupu.
  • Příjemci ve Slovenské republice jsou „soukromé osoby“, není toto „pořízení“ zboží předmětem DPH.
  • Musí být kontrolován maximální limit pro tu kterou zemí, s čímž souvisí i povinná zvláštní evidence podle § 100a zákona o DPH.

Naše Rada

Přeci jen se jedná o složitější problematiku, proto je vhodné vše projednat s Vaším daňovým poradcem. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *