JINÉ DANĚ

Vážení,

v praxi se nejčastěji řeší daň z příjmů fyzických a právnických osob a u plátců DPH Zákon o dani z přidané hodnoty, nepodceňujte však „ostatní  Daně“!

Důležité novinky

  • Pravděpodobně bude zrušena Daň z nabytí nemovitých věcí!
  • A lze projednat kvůli Čínské chřipce odklad placení daně z nemovitých věcí.
  • Připravuje se drobné snížení u silniční daně.

Dále uvedené daně jsou do určité míry jednorázové nebo „osobního“ charakteru, protože se s nimi potkají v konkrétních situacích všichni poplatníci. Jde o:

Výše uvedené zákony jsou připraveny k nahlédnutí a několik článků k těmto daním snadno naleznete podle kategorií. K dispozici jsou vzorové DP k dani z nemovitostí: Zadaní, Tiskopis DP k DzNPokyny DzN k vyplnění DP. 🙂

Pravidelně se poplatníci musí zabývat: silniční daní, pokud používají vozy, osobní nebo nákladní, pro podnikání. Připraveny jsou pro Vás vzorové DP k silniční dani: Zadání, Tiskopis DP SiD a a Pokyny SiD k vyplnění DP. 🙂

Daňový řád

S tímto procesním zákonem pracují poplatníci a plátci jen v případech daňových kontrol nebo jiných problémů souvisejících se správou daní. Nicméně řada běžných úkonů – podávání daňových přiznání (tvrzení, hlášení) se řídí pravidly daňového řádu, tohoto nejméně populárního zákona.