KDO musí zahájit evidenci tržeb 1. března 2017?

Vytvořeno | Únor 22, 2017

Zákon o EET je v tomto směru (skoro) jasný: Každý poplatník (Fyzická nebo Právnická osoba), pokud má příjmy „hotovostní“ podle klasifikace NACE zařazené do druhé etapy.

Start je příští středu!

🙃

V souladu s § 37 zákona o EET jde o následující příjmy:

Zkontrolujte si, jakou činnost vykonáváte, jestli nemáte z těchto aktivit příjmy v „hotovosti“. Svou klasifikaci si můžete také ověřit.

🙂

Na výjimky jsme Vás již několikrát upozornili:

🙂

Pro oba typy poplatníků existuje podle § 6 zákona o EET další možnost/výjimka, která se týká tzv. OJEDINĚLÝCH příjmů!

Reagujeme také na aktuální dotaz – řešení jsme zařadili na závěr tohoto příspěvku.


Odpověď si rozdělíme na dvě části:

  • Maloobchodní prodej patří do II. etapy evidence tržeb s datem zahájení za týden, tj. 1. března 2017.
  • Náhradní díly a spotřební materiál použitý při opravě je v ceně služby, opravy kol, které patří do EET až příští rok (jde o NACE kód 95.29, EET má být zahájeno od 1. června 2018).

A důležitá rada:

  • Zkontrolujte si, co je hlavní/vedlejší (resp. minoritní činností), třeba se k EET „registrovat“ Váš bratr nyní nemusí.

2 komentářů k “KDO musí zahájit evidenci tržeb 1. března 2017?

  1. Paní Renata Post author

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, i když máme zboží, které nakupujeme a prodáváme dál, ale vše je na fakturu ne v hotovosti, musíme se zaregistrovat?

    1. ADKA Post author

      EET se týká jen a jen inkasa v hotovosti (kam patří i platební karta). Máte-li vytvořen systém bezhotovostních plateb, nemusíte se o EET vůbec starat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *